• Školský klub detí

• Čo je školský klub detí?

Školský klub detí je súčasťou školy a zabezpečuje aktivity pre deti 1.-5.ročníka. Činnosť ŠKD sa realizuje vo vlastných triedach, v telocvični, v počítačovej učebni, mimo budovy školy podľa charakteru aktivít, na školskom ihrisku každý deň do 17.00 hod. (podľa požiadaviek rodičov). Našim cieľom je rozmanitosťou aktivít zabezpečiť deťom zmysluplné, účelné a tvorivé využívanie času mimo vyučovania počas školského roku aj prázdnin. Výchovno – vzdelávací program ŠKD nadväzuje na činnosti z dopoludňajších hodín.

ŠKD je po obsahovej stránke zameraný na tieto činnosti:

• odpočinkovo-relaxačná činnosť uskutočňuje sa bezprostredne po obede, má pokojný charakter /počúvanie hudby,spoločenské hry, voľné čítanie/
          • rekreačná činnosť vystrieda pokojný odpočinok, má charakter pohybových činností /telovýchovné a športové aktivity, vychádzky/
          • záujmová činnosť pomáha uspokojovať a rozvíjať mimoriadne schopnosti, talent, nadanie detí podľa záujmov ( výtvarných, pracovných, športových, hudobných, literárnych, atď .... )
          • príprava na vyučovanie umožňuje hravou formou, najmä pomocou didaktických hier precvičiť vedomosti nadobudnuté na vyučovaní, porozumieť preberanému učivu, písanie úloh, viesť deti k zodpovednosti a samostatnosti pri príprave na vyučovanie
          • spoločensky-prospešná činnosť umožňuje deťom aktívne sa zapájať, spoluvytvárať príjemné a estetické prostredie i v okolí školy (výzdoba triedy, starostlivosť o kvety, zber druhotných surovín ....)