• Informácie k poukázaniu 2 % z daní za rok 2023

• Vážení rodičia, milí priatelia,

Občianske združenie HUMAN sa opäť uchádza o Vašu priazeň a prosí Vás o poukázanie 2% Vašich už zaplatených daní za rok 2023. Tento príspevok nie je príspevkom navyše. V prípade neuplatnenia si svojho práva odvedie daňový úrad tieto prostriedky do štátneho rozpočtu.

Ďakujeme všetkým prispievateľom, ktorí pomôžu:

• materiálno-technicky zabezpečiť školu pri budovaní odborných učební, nakúpiť učebné pomôcky do odborných učební a pomôcky potrebné na uplatňovanie pribúdajúcich inovačných trendov vo vyučovaní,
          • nakúpiť športové potreby na skvalitnenie športových aktivít a podujatí,
          • vybudovať modernú školskú knižnicu,
          • rozšíriť softvérové vybavenie výpočtovej techniky,
          • zabezpečiť medzinárodné kontakty, nadviazať kontakty školy s inými inštitúciami v zahraničí,
          • uhradiť povinné platby školy zaradenej medzi autorizované školy medzinárodného programu PYP (Primary Years Programme),
          • organizovať vzdelávacie podujatia pre učiteľov za účelom odborného rastu v oblasti uplatňovania medzinárodného programu v podmienkach školy a inovačných trendov vo vyučovaní,
          • pokračovať pri realizácii projektov a programov pre žiakov školy,
          • propagovať školu na verejnosti.

Údaje:

Názov:             Občianske združenie HUMAN

Sídlo:                Potočná 1A, 040 01 Košice

Právna forma: občianske združenie

IČO:                  45 009 511

Aj Vy môžete podporiť výchovno-vzdelávací proces na našej škole.

Ďakujeme.

Mgr. Eva Bednáriková

• Ako postupovať

Ste zamestnanec a ročné zúčtovanie dane za Vás robí zamestnávateľ?
      1. Do 15.2.2024 požiadajte zamestnávateľa o vykonanie ročného zúčtovania zaplatených preddavkov na daň
      2. Požiadajte zamestnávateľa, aby Vám vystavil Potvrdenie o zaplatení dane
      3. Z tohto Potvrdenia si viete zistiť dátum zaplatenia dane a vypočítať 2% z Vašej zaplatenej dane - to je maximálna suma, ktorú môžete v prospech prijímateľa poukázať. Táto suma však musí byť minimálne 3 €.
      4. Stiahnite si a vyplňte Vyhlásenie o poukázaní 2% z dane.
      5. Údaje, ktoré potrebujete v tlačivách uviesť:
        Identifikačné číslo (IČO/SID):
      6. Obe tieto tlačivá (Vyhlásenie spolu s Potvrdením), doručte do 30. apríla 2024 na daňový úrad podľa Vášho bydliska.
      Podávate si daňové priznanie sami?
      1. Riadne vyplňte daňové priznanie.
      2. Vypočítajte si Vaše 2% z dane z príjmov fyzickej osoby – to je maximálna suma, ktorú nám môžete poukázať, minimálne však 3 Eura.
      3. V daňovom priznaní pre fyzické osoby sú už uvedené kolónky na poukázanie 2% z dane v prospech 1 prijímateľa (typ A VIII. Oddiel priznania, typ B XII. Oddiel priznania). Údaje, ktoré potrebujete do daňového priznania uviesť:
        Identifikačné číslo (IČO/SID):
      4. Riadne vyplnené daňové priznanie doručte v lehote, ktorú máte na podanie daňového priznania (zvyčajne do 31.3.2024) na daňový úrad podľa Vášho bydliska.
      Postup pre právnické osoby
      1. Riadne vyplňte daňové priznanie.
      2. Vypočítajte si Vaše 1% z dane z príjmov právnickej osoby – to je maximálna suma, ktorú nám môžete poukázať. Môžete určiť jedného alebo viacerých prijímateľov s uvedením príslušných súm (každému však najmenej 8 Eur).
      3. V daňovom priznaní pre právnické osoby sú už uvedené kolónky na poukázanie 1% z dane v prospech 3 prijímateľov (IV. časť priznania). Údaje, ktoré potrebujete do daňového priznania uviesť:
        Identifikačné číslo (IČO/SID):
      4. Pokiaľ ste si vybrali viac ako troch prijímateľov, vložte do daňového priznania ďalší list papiera ako prílohu.
      5. Riadne vyplnené daňové priznanie doručte v lehote, ktorú máte na podanie daňového priznania na Váš daňový úrad (zvyčajne podľa Vášho sídla) a v tomto termíne aj zaplaťte daň z príjmov.