Vážení rodičia, milí žiaci a priatelia školy,

s radosťou Vám oznamujeme, že Súkromná spojená škola, Starozagorská 8, Košice ako prvá v meste Košice a druhá v Slovenskej republike získala dňa 14.05.2020 autorizáciu k programu Primary Years Programme (ďalej len „PYP program“) a oprávnenie vykonávať medzinárodné skúšky v medzinárodnom programe PYP od organizácie International Baccalaureate (ďalej len „IB“). Stali sme sa hrdými nositeľmi statusu IB World School.

Dňa 27.08.2020 bolo doručené Ministerstvom školstva, vedy, výskumu a športu SR súhlasné stanovisko k uplatňovaniu medzinárodného programu PYP pre Súkromnú spojenú školu, Starozagorskú 8, Košice s účinnosťou od 01. septembra 2020.

Bádateľský program

Súhlasné stanovisko MŠVVaŠ SR

Certifikát o autorizácii PYP

IB - PYP Final Authorization Letter

Napísali o nás na portáli www.direktor.sk

V dňoch 07. 10. – 08. 10. 2017 sa zúčastnili v priestoroch SSŠ víkendového semináru o základných informáciách a filozofii PYP, ktorý viedla koordinátorka PYP v Medzinárodnej škole v Ostrave Bc. Poonam Merchant a zástupkyňa Medzinárodnej školy v Ostrave Bc. Zuzana Dreslerová. Účastníci semináru sa dozvedeli mnoho informácií o filozofii PYP, pochopili bližšie jeho podstatu a tiež sa dozvedeli, ako má vyzerať vyzdobená nástenka k preberanej téme, aké materiály majú byť v triedach vystavené. V novembri 2017 sa vyučujúci prvého stupňa SZŠ, koordinátorka PYP a riaditeľka školy zúčastnili dvoch návštev v Medzinárodnej škole v Ostrave, v rámci ktorých sa zúčastnili vyučovacieho procesu s uplatňovaním medzinárodného programu a tiež absolvovali rozhovory s vyučujúcimi a vedením školy o oblastiach medzinárodného programu v praxi školy.

V dňoch 22. 08. – 23.  08. 2018 sa všetci pedagogickí zamestnanci školy I. stupňa Súkromnej základnej školy v počte 10 ľudí zapojení do programu PYP zúčastnili workshopu k PYP Making the PYP happen in the classroom.

Cieľom vzdelávacieho podujatia bolo:

• rozvíjať u účastníkov osobné poznanie a porozumenie základných prvkov medzinárodného programu,
            • pochopiť zapájanie sa do aktivít na prehĺbenie porozumenia medzinárodného zmýšľania a profilu žiaka,
            • získať zručnosti na plánovanie, výučbu a hodnotenie žiakov,
            • rozvíjať zručnosti, ktoré účastníkom umožnia prostredníctvom diskusií analyzovať a upresniť školský bádateľský program,
            • podporiť učiteľov v otázkach implementácie PYP.

V dňoch 08. 02. - 09. 02. 2018 SSŠ  mala konzultačnú návštevu, počas ktorej konzultantka Chye De Ryckel, M. A. Ed. kontrolovala s cieľom posúdiť, na akej úrovni škola implementuje  medzinárodný program z hľadiska porozumenia filozofie programu, implementácie do výučby a pripravenosti na program prostredníctvom spracovaných  dokumentov. V hodnotiacej správe sa konzultantka vyjadrovala k jednotlivým sledovaným činnostiam školy a hodnotila, či sme požadované body splnili, pracujeme na nich  alebo v danom čase ešte nie sú splnené.

Počas školského roku triedne učiteľky vyhotovili výzdobu chodbových priestorov a tried, ktorá približuje všetkým návštevníkom školy profil žiaka PYP a šesť transdisciplinárnych tém, ktorým sa žiaci počas školského roku venujú. Tiež vybudovali v spolupráci s rodičmi triedne knižné kútiky v triedach, ktoré žiaci využívajú pri bádaní v rámci transdisciplinárnych tém. Minulý školský rok všetky triedy prvého stupňa SZŠ absolvovali prezentácie k 3 transdiscplinárnych témam, ktorých sa zúčastnili rodičia, vedenie školy a koordinátorka programu.

Prechádzajúci školský rok bol pre nás odrazovým mostíkom pre realizáciu uvedeného  programu, počas ktorého sme sa naučili a uvedomili si, na akých ďalších bodoch tohto programu potrebujeme a chceme pracovať, aby bol lepší, prepracovanejší a ponúkol žiakom ešte viac možností na rozvíjanie ich osobnosti, osvojenie si vedomostí, rozvíjanie zručností a postojov.

Kontakt:

Koordinátorka PYP: Mgr. Alexandra Oroszová