• Prezentácia žiakov I.A

• Žiaci I.A triedy v mesiaci november v rámci uplatňovania Primary Years Programme preberali transdisciplinárnu  tému Zmysly. Žiaci vo dvojiciach prezentovali svoje plagáty. Na záver ku každému zmyslu nasledovala aktivita s rodičmi, kde rodičia, podobne ako deti na vyučovacích hodinách, si mali možnosť vyskúšať rôzne zvuky hudobných nástrojov, chute a ochutnávali jedlo, ktoré nevideli, rozoznávali vône a hmatom predmety, ktoré vytiahli z vrecúška, z krabičky, ktoré pripravili deti. Žiaci ukázali svoje výtvory z výtvarnej výchovy. Rozprávali ako na výtvarnej výchove pracovali s modelovacou hmotou a skúmali tvary. Preukázali samostatnosť, iniciatívu, úspešnosť pri bádaní.

V mesiaci február preberali transdisciplinárnu  tému Kde sa nachádzame v priestore a čase. Kráľovstvo času. Pracovali na úlohách o čase: deň a noc, presýpacie hodiny, papierové hodiny
              a prezentovali svoje vedomosti. Zistili, že čas meriame hodinami. Rodičom a prítomným hosťom opísali mnoho druhov hodín: slnečné hodiny, presýpacie hodiny, budík, digitálne hodiny. Vedeli pomenovať veľa funkcií kalendára. Vymenovali poradie dní v týždni a aktivity, ktoré robia ráno, predpoludním, na obed, popoludní, večer a v noci. Posledná časť prezentácie bola venovaná význame svetla pre ľudí. Žiaci pomenovali rôzne zdroje svetla a na základe pozorovaní a pokusov vysvetlili vznik tieňa a priepustnosť svetla materiálmi. Žiaci si veselo zaspievali anglickú pieseň What´s the Time, kde sa spieva o číslach a čase zábavnou formou.

V závere žiaci prezentovali rodičom svoje výrobky vytvorené na výtvarnej výchove. Nasledovala ukážka fotiek, ktoré zaznamenávali pracovné aktivity žiakov. Nasledovalo poďakovanie rodičom  a žiakom vyučujúcou a riaditeľkou školy.